Pozyskane środki

POZYSKANE ŚRODKI FINANSOWE

ZESPÓŁ SZKÓŁ W KOSTOMŁOTACH

• Projekt „Moja wiedza- moja przyszłość. Podnoszenie kluczowych kompetencji uczniów z regionu świętokrzyskiego poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych- Ekologia w moim regionie- Odnawialne Źródła Energii”- Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie; Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty; Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

• Pierwsze  Uczniowskie Doświadczenia Drogą Do Wiedzy-  Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie; Działanie 3.3 Poprawa Jakości Kształcenia; Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia.

-przeszkolenie nauczycieli klas pierwszych

-otrzymano zestaw środków dydaktycznych o wartości ponad 8 000 złotych

•  Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych woj. Świętokrzyskiego. Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie; Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty; Poddziałanie 9.1.3 Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

- 2 uczniów w roku szkolnym 2008/2009,

- 1 uczeń w roku szkolnym 2009/2010,

• ”Ćwiczę w  szkole i przedszkolu – świat  udźwignę będąc zdrowym”.

Stowarzyszenie Inicjatyw Biznesowych i Edukacyjnych, w porozumieniu ze Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty przeprowadziło projekt pod nazwą ”Ćwiczę w  szkole i przedszkolu – świat  udźwignę będąc zdrowym”. Szkoła Podstawowa w Kostomłotach wzięła udział w jego realizacji. Od 20 października do końca I semestru odbywały się zajęcia w ramach profilaktyki wad postawy, a dotyczyły dzieci z klas 0 – III. Były prowadzone w wymiarze      1 godziny tygodniowo, przez nauczycielki mgr Ewę Ziębińska i mgr Elżbietę Potrzebowską. Zajęcia prowadzone były głównie w formie zabawowej, zachęcającej do aktywności fizycznej. Uczniowie uczyli się ćwiczeń wzmacniających i rozciągających. Poznawali znaczenie wykonywanych ćwiczeń.

Dzięki udziałowi w projekcie, Szkoła Podstawowa została doposażona w sprzęt sportowy wykorzystywany w ramach gimnastyki korekcyjnej, tj. wałki i piłeczki do masażu, piłki lekarskie, skakanki, drewniane drabinki.

• Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Edukacji Na Obszarach Wiejskich

W ramach  projektu otrzymano zestaw multimedialny w skład którego wchodzi Tablica multimedialna z oprogramowaniem i oprzyrządowaniem (rzutnik, laptop)

- 20 000 złotych

• Świętokrzyska Kuźnia Pomysłów.

W ramach  projektu zakupiono:
wyposażenie gabinetu logopedycznego i pomoce logopedyczne, komputer z  oprogramowaniem i drukarką, materiały teatralne,
wyposażenie placu egzaminacyjnego na kartę rowerową, 500 odblasków.

- Wartość wsparcia: 30 000 złotych

• Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej dla Gimnazjum

- Wartość wsparcia 14 655,64złotych

• Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej dla Szkoły Podstawowej

- Wartość wsparcia 14 655,64złotych

• Pracownia komputerowa dla Szkoły Podstawowej

- Wartość wsparcia 41 797,44 złotych

• Pracownia komputerowa dla Gimnazjum

- Wartość wsparcia 41 797,44 złotych

• Dofinansowanie z Rezerwy części oświatowej subwencji na rok 2009 Dofinansowanie do remontu podłóg

- Wartość wsparcia 45 000, złotych

• Radosna Szkoła

Środki na utworzenie i zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw.

- Wartość wsparcia 12 000,00 złotych

• Konkurs „Skuterem bezpieczniej” organizowany przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach

W ramach  projektu otrzymano skuter

- Wartość wsparcia 5 000 złotych

• Dofinansowanie z Rezerwy części oświatowej subwencji na rok 2010 Dofinansowanie do remontu hydrantów

- Wartość wsparcia 9 400, złotych

• Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Edukacji w 2010r.

W ramach  projektu otrzymaliśmy interaktywny zestaw multimedialny w skład którego wchodzi Tablica multimedialna z oprogramowaniem i oprzyrządowaniem (rzutnik, laptop)

- Wartość wsparcia 15 790 złotych