Wiadomości

 •           Jest taki kwiat…

       Uczniowie klas starszych i młodszych należący do szkolnego koła teatralnego na pożegnanie roku szkolnego 2010/2011 wystawili sztukę ks. M. Malińskiego pt. ”Jest taki kwiat…”.Mali artyści zaprezentowali zdobyte na zajęciach umiejętności aktorskie, literackie, plastyczne, wokalne, a także organizacyjne. Uzmysłowili sobie i widzom, że każdy ma taki kwiat w duszy. Jest nim dobro, czyste sumienie, miłość, życzliwość do drugiego człowieka. Publiczność z zainteresowaniem śledziła losy księżniczki Semiramidy, która z kapryśnej dziewczyny zmieniła się w grzeczną i kulturalną panienkę.

 • FESTYN

  11 czerwca 2011r. na scenie pod Urzędem Gminy w Miedzianej Górze wystąpili uczniowie Z.S. w Kostomłotach przygotowani przez panią Ewelinę Makuch. Młodzież wykazła się swoimi talentami muzycznymi oraz tanecznymi. Na zdjęciach: Julia Piątek, Monika Żelazna, Izabela Wesołowska, weronika Kundera, Albert Stąpór, Marta Robak i Bartłomiej Osuch.

  Zdjęcia w galerii Foto

  Ewelina Makuch

 • Zielona Szkoła Karpacz 2011

 • Dnia 31.05.2011 r. uczniowie klas I – III  ze Szkoły Podstawowej w Kostomłotach wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Ćmińsku.

   

  Oto nasze osiągnięcia:

   

  Kategoria  klas  I

   

  Martyna Socha – II miejsce.

  Kornelia Michalska – III miejsce.

   

   Kategoria klas  II

   

  Michał Piwowarczyk – I miejsce.

  Dawid Jarubas – II miejsce.

   

  Kategoria klas III

   

  Tomasz Lesiak – II miejsce.

  Zuzanna Szczepańska – III miejsce.

 • Święto Szkoły

  27 maja bieżącego roku odbył się IX Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły.  Organizujemy go po to, aby pogłębiać wiedzę i sławić imię 4. Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej. Tym razem wychowankowie klas IV – VI uczyli się od swoich rówieśników. Oto Ci, którzy popisywali się znajomością jakże trudnych treści historycznych.

  IV a – Agata Bętkowska

  IV b – Emilia Wójcik

  IV c – Klaudia Mikołajczyk

  Va – Damian Salwa

  Vb – Weronika Opara

  Vc – Agnieszka Zapała

  VI a – Natalia Toporek

  VI b – Klaudia Rogula

  VI c – Oliwia Kumor

  Główną nagrodę- MP3- ufundowaną przez Pana Dyrektora otrzymała Agnieszka Zapała. Wszystkich uczestników konkursu obdarowano słodyczami.

  Jolanta Jarząb

 •  

  Przedstawienie czas zacząć

   

            25 maja uczniowie z Klubu Teatralnego „Maska” wystawili sztukę pt. „Balladyna”, opartą na dramacie Juliusza Słowackiego. Tego dnia przedstawienie obejrzeli najbliżsi młodych aktorów oraz absolwenci – dawni członkowie klubu Teatralnego. 26 maja sztukę mieli okazję zobaczyć uczniowie gimnazjum. Razem z młodzieżą i nauczycielami krwawe poczynania Balladyny śledzili zaproszeni goście: przewodniczący Rady Gminy p. Robert Pokrzywiński i ks. proboszcz Mirosław Cisowski.

            W Balladynę w sposób godny prawdziwej aktorki wcieliła się Aleksandra Zdeb.

  Na słowa uznania zasłużyli także pozostali uczniowie:

  - Alina – Wiktoria Toporek

  - Kirkor – Grzegorz Wesołowski

  - Kostryn – Marcin Labuda

  - Grabiec- Piotr Socha

  - Wdowa – Aleksandra Krajewska

  - Kanclerz- Karol Wójcik

  - Pustelnik – Bartek Wylazowski

  - Goplana – Emilia Toporek

  - Skierka – Izabela Wesołowska

  - Chochlik – Iga Sikorka

  - Filon – Justyna Fąfara

  - Żołnierz – Michał Olesiński

  - Goniec i narrator – Jakub Fąfara

  - Efekty dźwiękowe – Justyna Fąfara i Emil Met

  - Sufler – Justyna Fąfara

  - Scenografia – Wiktoria Toporek z pomocą p. Bożeny Łośniak i p. Teresy Lewandowskiej

  Autorką scenariusza opartego na „Balladynie” Juliusza Słowackiego i reżyserem przedstawienia była opiekunka Klubu Teatralnego - p. A. Żelazna.

 • Janie Pawle II – Błogosławiony Patronie nasz!

   

           Przedłużeniem uroczystości związanych z obchodami Beatyfikacji Jana Pawła II oraz Dnia Patrona Gimnazjum w Kostomłotach był udział młodzieży wraz z opiekunami – p. A. Galus i p. M. Mac – w obchodach 91 rocznicy urodzin Błogosławionego Jana Pawła II, a także w VII Koncercie „Dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II”.

           Uroczystości zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Świętokrzyskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Spotkanie placówek rozpoczęło się się w Bazylice Katedralnej dnia 18 maja br. mszą świętą, której przewodniczył ks. biskup Kazimierz Ryczan.

  Po jej zakończeniu pod pomnikiem Jana Pawła II zostały złożone kwiaty i zapalone znicze, a następnie poczty sztandarowe szkół noszących imię Jana Pawła II – młodzież wraz z opiekunami na czele z ks. biskupem M. Gurdą – przeszli ulicami Kielc do hali widowiskowo- sportowej, gdzie odbył się program słowno-muzyczny poświęcony patronowi. Uczestnicy mogli również zobaczyć życie Błogosławionego na tle historii Polski, przedstawione w spektaklu tanecznym.

  Na zakończenie uroczystości ks. biskup M. Gurda w modlitwie polecił wszystkich uczestników, dyrekcję, uczniów, nauczycieli i pracowników wszystkich szkół noszących imię Jana Pawła II opiece Błogosławionego Patrona. 

 • Uczniowie naszego Gimnazjum w dniu 5 maja wzieli udział w V Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego pod hasłem "Innowacja wokół mnie" więcej  

 • VII Gminny Konkurs z Języka Angielskiego

  24 maja 2011 r. w Zespole Szkół w Kostomłotach już po raz siódmy odbył się  Gminny Konkurs z Języka Angielskiego. W konkursie zmagali się uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej z Kostomłotów, Ćmińska i Porzecza. Organizatorem Konkursu byli nauczyciele-angliści ze szkoły w Kostomłotach: pani Monika Pękowska, pani Aneta Grątkiewicz oraz pani Jolanta Tkacz.

  Uczniowie oraz ich opiekunowie zgodnie przyznali, iż stopień trudności tegorocznego konkursu był wysoki. Mimo to, młodzież świetnie radziła sobie z tekstami czytanymi, słuchanymi czy pisaniem w języku angielskim. Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu uczestników przez ich nauczycieli (Monika Pękowska, Aneta Grątkiewicz – Kostomłoty, Paulina Koźbiał – Ćmińsk, Agnieszka Naporowska – Porzecze).  

  Lista zwycięzców tegorocznego konkursu przedstawia się następująco:

  Poziom klasy IV

  I miejsce – Zuzanna Łaszcz (Kostomłoty)

  II miejsce – Weronika Wojtaszek (Kostomłoty)

  III miejsce – Jakub Nowak (Porzecze)

  Poziom klasy V

  I miejsce – Magdalena Syska i Piotr Wojsa (Kostomłoty)

  II miejsce – Piotr Chaja (Ćmińsk)

  III miejsce – Barbara Pękowska   (Kostomłoty) i Błażej Tkacz (Porzecze)

  Poziom klasy VI

  I miejsce – Bartosz Ciołak i Ariadna Lewczuk (Ćmińsk)

  II miejsce – Maciej Łaszcz (Kostomłoty)

  III miejsce – Klaudia Drogosz (Porzecze)

  Na zakończenie było bardzo uroczyście: gratulacje, brawa i uściski dłoni. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, które ufundowała i wręczyła Dyrekcja ZS Kostomłoty: pan dyr  Piotr Kwiecień oraz panie vice-dyrektorki – Małgorzata Garstka i Grażyna Wierzchowska.

  Monika Pękowska

  Zdjęcią w albumie fotograficznym

 • Sukces naszych uczennic

  Murzyni, Arabowie, Beduini, kilka Nel, kilku Stasiów – bohaterów powieści "W pustyni i w puszczy" można było spotkać 19 maja 2011 roku w Oblęgorku na XVII Międzyszkolnym Konkursie o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Żak /Kali/ kl.Va, Kamila Żak /Mahdi/ kl.Va. Dziewczynki świetnie się spisały! Zajęły II miejsce! Zdobyły 107 punktów /drużyna zwycięska-108 punktów/.Patrycja  oczarowała jury strojem, który przygotowała razem z mamą i otrzymała nagrodę specjalną - MP3. Kamila, prezentując postać proroka Mahdiego, zdobyła maksymalną ilość punktów. Na koniec uczniom wręczono nagrody książkowe. Dziewczynki, gratulujemy sukcesu, cieszymy się, że tak godnie prezentowałyście naszą szkołę.

  Agnieszka Wojtasńska

 • Witaj Majowa Jutrzenko!

           W 2011 roku obchodzimy 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawę rządową, której zadaniem było wzmocnienie państwa polskiego, uchwalono podczas obrad Sejmu Czteroletniego, zwanego też Wielkim, który obradował w latach 1788-1792.

           W czasie uroczystej akademii majowej, która odbyła się w Zespole Szkół w Kostomłotach mogliśmy być świadkami uroczystego wydarzenia - uchwalenia pierwszej Konstytucji w Europie. Wysłuchaliśmy słów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, wznosiliśmy okrzyki wraz z wiwatującym tłumem...  Akademię przygotowały klasy IV b i V b wraz z opiekunami.

  Wiwat Rzeczpospolita! Wiwat Konstytucja!

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym

 • II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie

  II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie odbył się 12 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej w Kostomłotach.  Konkurs odbył się w formie pisemnej. Wśród uczestników byli uczniowie, którzy posiadali dużą wiedzę dotyczącą  życia prywatnego oraz twórczości naszego najwspanialszego i najwybitniejszego kompozytora  i pianisty. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Jury którego skład stanowili:p. Aneta Lech, p. Stanisław Bętkowski, p. Ewelina Makuch przyznało jedno pierwsze miejsce, egzekwo dwa  drugie oraz jedno miejsce trzecie.

  I miejsce – Barbara Pękowska

  II miejsce – Barbara Grątkiewicz

  II miejsce – Klaudia Żarnowiecka

  III miejsce – Karina Wójcik

  Nagrody główne oraz pocieszenia wręczyła dyrekcja Zespołu Szkół wKostomłotach. Organizatorzy serdecznie zapraszają zainteresowanych naszym konkursem na rok przyszły.

  Ewelina Makuch

   

 • Gminny Konkurs Ortograficzny im. Agnieszki Cedro

  30 marca odbył się w Gminny Konkurs Ortograficzny im. Agnieszki Cedro. Jak co roku uczniowie zmierzyli się z trudną sztuką bezbłędnego posługiwania się językiem polskim. Powszechnie wiadomo, że polska ortografia nie należy do najłatwiejszych. Najeżone pułapkami wyrazy czyhały na naszą dzielną młodzież na każdym kroku. I tym razem jednak nasi mistrzowie ortografii popisali się nie lada umiejętnościami.

          Na poziomie gimnazjum mistrzami ortografii zostali:

  I miejsce – Małgorzata Kopycińska (Kostomłoty)

  II miejsce – Olga Żelazna (Kostomłoty)

  III miejsce – Monika Piwowarczyk (Kostomłoty)

          Wyróżnienia otrzymali:

  Milena Żak (Kostomłoty), Agnieszka Gołąb (Ćmińsk), Kamila Twardowska (Kostomłoty), Przemysław Szczerek (Ćmińsk) i Przemysław Wiśniewski (Ćmińsk).

           Na poziomie szkoły podstawowej najlepszymi okazali się:

  I miejsce -Patrycja Żak (Kostomłoty)

  II miejsce -Ariadna Lewczuk (Ćmińsk)

  III miejsce -Aleksandra Proboszcz (Kostomłoty)

           Wyróżnienia otrzymali:

  Zuzana Łaszcz (Kostomłoty), Kinga Mech (Ćmińsk), Emilja Szczerek (Porzecze), Joanna Mróz (Kostomłoty), Natalja Kangier (Kostomłoty).

           Zgodnie z kilkuletnią już tradycją konkurs odbył się pod patronatem wójta gm. Miedziana Góra p. Macieja Lubeckiego, który był fundatorem cennych nagród książkowych. 

          W ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego zorganizowano dla uczniów wiele atrakcji, między innymi  międzyklasowy  quiz „Kocham Cię, Polsko!”

 • WIOSNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

  21 marzec dla uczniów szkoły podstawowej był dniem bez zajęć dydaktycznych. Tego dnia przyszła do nas ‘WIOSNA”, która przywitaliśmy wesoło i radośnie na Sali teatralnej. Nasza młodzież jest bardzo utalentowana i przebojowa. Zaprezentowała swoje umiejętności w konkursie  ‘Mam Talent’. A że talenty mają różne, zobaczyliśmy: wróżbitów, piosenkarzy, kabareciarzy i instrumentalistów. Było śmiesznie i wesoło.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody

  Wiosenne rekordy”

  Klasy młodsze pełne ciekawości, jakie atrakcje przyniesie pierwszy dzień wiosny w murach szkoły, spotkały się w sali teatralnej. Było ciekawie i kolorowo, a przede wszystkim bardzo wesoło. Po wprowadzeniu Pani Wiosny i przeprowadzeniu wywiadu z  nią stwierdziliśmy, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dużo emocji wśród dzieci wywołały konkurencje, jakie przyszło im wykonać. Karmienie dżemem z zawiązanymi oczami, rzut piórnikiem do celu, czy pakowanie tornistra na czas okazało się nie lada problemem. Ale warto było, bo za zwycięstwo klasa otrzymywała certyfikaty, które uprawniały do taryfy ulgowej na lekcji lub cieszący się największą popularnością certyfikat uprawniający do dodatkowej lekcji w-f. Między konkurencjami poszczególne klasy prezentowały swoje krótkie programy artystyczne. Imprezę przygotowały i przeprowadziły nauczycielki z kl. III.

 • 21 marca – Święto Wiosny

   

            I stało się – nadeszła długo oczekiwana wiosna. W Gimnazjum w Kostomłotach witano ją kolorowo i z uśmiechem na twarzy. Tym bardziej, że tego dnia nie było lekcji, lecz międzyklasowe, wiosenne konkurencje, które oceniało jury w składzie: p. A. Galus,p. A. Górczyńska –Bojar, p. J. Juszczak, p. M. Mac i p. M. Mądzik.

            Po wyrównanej walce na dowcip, pomysłowość i wyobraźnię wygrały klasy:

  - w kategorii łączącej trzy konkurencje (najładniejsza Marzanna, plakat lub transparent promujący wiosnę oraz wiosenny wiersz i piosenka): pierwsze miejsce - kl. Id, drugie – kl. IIc., trzecie – kl. IIa,

  - w kategorii „Pani Wiosna”: pierwsze miejsce – Id, drugie – IIIa, trzecie – IIIc,

  - w kategorii „Pan Wiosna”:  pierwsze miejsce – IIa, drugie –I d, trzecie – IIIc,

  Nagrodę indywidualną za Marzannę otrzymała klasa IIIa, zaś klasa Id została wyróżniona
  za wiosenny transparent.

  Specjalną nagrodą jury uhonorowało p. Bożenę Łośniak za oryginalny strój, w którym wystąpiła wraz z klasą. Tradycji stało się zadość – wiosna przywitana. Oby dobry humor dopisywał odtąd wszystkim każdego dnia. 

 • Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

    Dnia 10 marca 2011r  na sali teatralnej  Szkoły Podstawowej w Kostomłotach odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika.

    Pierwszoklasiści z uwagą słuchali pani bibliotekarki E.Pierzak ,która wprowadziła ich w świat książek .Następnie z wielkim przejęciem obejrzeli przedstawienie bajki pt. ,,Kopciuszek” przygotowanej przez uczniów klasy III,,c” pod opieką wych. M. Saługa i E. Pierzak. Po złożeniu  uroczystego ślubowania zostali obdarowani okolicznościowymi dyplomami ,zakładkami do książek oraz uzyskali prawo korzystania z księgozbiorów biblioteki szkolnej.

            Na koniec pan dyrektor Piotr Kwiecień wyraził swoje zadowolenie z powiększenia się grona czytelników w naszej szkole i życzył im ciekawych przeżyć w trakcie czytania książek.

    Serdeczne podziękowania dla p. B. Łośniak, p. L. Gębskiej i uczennic uczęszczających na zajęcia koła plastycznego za pomoc w przygotowaniu scenografii do bajki ,,Kopciuszek”.

  Zdjęcią w albumie fotograficznym

 •   W związku ze zbliżającym się Świętem Wiosny Samorząd Szkolny ogłasza Klasowy Turniej Wiosenny dla wszystkich uczniów naszego gimnazjum, który odbędzie się 21 marca 2011 roku w godzinach 830 – 1130.

  Każda klasa zobowiązana jest do wzięcia w nim udziału poprzez przygotowanie:

  • „kukły” Marzanny,
  • Hasła klasy związanego z wiosną (transparent, plakat),
  • Krótkiego występu: piosenki lub wiersza prezentującego klasę (długość występu maksymalnie 5 min.)
  • Pani i Pan Wiosna „na wybiegu” (konkurs na najoryginalniejszy strój lub fryzurę).

  Oceniane będzie zaangażowanie klasy w przygotowanie prezentacji i liczba uczniów w niej uczestniczących, zwłaszcza w wiosennych przebraniach (dla nich dodatkowe punkty). Gwarantujemy dobra zabawę i ciekawe nagrody (punkty dodatnie z zachowania, niespodzianki)

   

  Samorząd Szkolny 

 • KONKURS CHOPINOWSKI

  REGULAMIN

  1.  W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VI z województwa świętokrzyskiego.

  2.  Każda szkoła może wystawić maksymalnie pięciu uczestników.

  3.  Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel. 41 303 16 53  do dnia 30 IV 2011 r

  4.  Przy zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika, nazwę szkoły, imię i nazwisko opiekuna oraz telefon kontaktowy.

  5.  Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymają dyplomy pamiątkowe a laureaci dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  6.  O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

  7.  Konkurs odbędzie się 12 maja 2011 roku o godzinie 10

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • „WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. 4 pp Leg. AK w ZS w KOSTOMŁOTACH II”.

  WNIOSEK_O_PRZYJECIE_do_kl.1_SP-_od_2010-2011.doc

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • ZESPÓŁ SZKÓŁ W KOSTOMŁOTACH II
  Kostomłoty II 94
  26-085 Miedziana Góra
 • (+41) 303-16-53
  (+41) 303-17-00
  fax/303-21-68

Galeria zdjęć